ریپورتاژ آگهی در ویکی فودز بایگانی تیر ۱۳۹۴ :: دیگ سنگی

دیگ سنگی

اخبار مد | اخبار گردشگری | اخبار خودرو | اخبار فناوری

دیگ سنگی

اخبار مد | اخبار گردشگری | اخبار خودرو | اخبار فناوری

سلام. به وبلاگ دیگ سنگی خوش آمدید. در دیگ سنگی هدف بر آن است که از گوشه و کنار ایران و جهان، تازه ترین اخبار در هر زمینه ای را گردآوری کنیم و در اختیار خوانندگان قرار دهیم.

طبقه بندی موضوعی

۵۵ مطلب در تیر ۱۳۹۴ ثبت شده است

تندیس هرکول

در مجاورت شاهراه جاده ابریشم، مجسمه سنگی بزرگی قرار دارد که تندیس هرکول است. این مجسمه در دوران سلوکی ساخته شده است.

این تندیس سنگی بر ارتفاع 2.20 متری قرار گرفته است. ارتفاع آن 1.47 متر است. در پشت سر مجسمه کتیبه ایست که با زبان یونانی باستان بر روی آن نوشته شده است. درخت زیتون، کماندار و گرز مخروطی اط شکل هایی است روی این کتیبه حکاکی شده اند. در انتهای این مجسمه نیز عکس یک شیر نقش بسته است.

سر این مجسمه تاریخی دو بار دزدیه شد ولی با موفقیت کشف شد. مسئولان میراث فرهنگی برای جلوگیری از آسیب های احتمالی به این مسجمه، سری آهکی ساخته و بجای آن نصب کردند و سر سنگ تراورتنی اصلی را در موزه نگه داشتند.

هتل کنکورد به شکل هواپیما

همیشه خودورها و وسائل نقلیه سوﮋه ای برای ساخت بناها بوده اند.از ظاهر آنها الهام می گیرند و بنایی را خلق می کند که خاص و منحصر به فرد می شود.هتلهایی نیز با بهره گیری از وسائل نقلیه ساخته شده اند که ظاهرشان گردشگران بیشتری را برای اقامت در آنها جلب می کند.

در شهر آنتالیا هتلی با بهره گیری از ساختمان هواپیما وجود دارد که در دکوراسیون داخلی آن نیز می توانید عناصری از هواپیما را پیدا کنید.هتل 5ستاره ی کنکورد در سواحل زیبای دریایی مدیترانه قرار دارد و به زیبایی طراحی شده است.

گردشگران با رزرو این هتل می توانند فضای زیبایی که به فضای هواپیما نزدیک است را تجربه کنند.این هتل منحصر به فرد از لحاظ ایمنی  پاکیزگی برنده ی جایزه ی پرچم آبی که به هتلها اهدا می شود شده است.

با سفر با تورهای ترکیه با اقامت در هتل کنکورد می توانید تجربه ی لذت بخش داشته باشید.

خیابانها یک لحظه بی خودرو

یک لحظه زندگی را بدون خودروها و و سائل نقلیه تصور کنید.آرامش و آسایش به زندگی باز می گردد.شاید وسائل حمل و نقل وسیله ای ضروری در زندگی به حساب بیایند ولی وقتی در یک خیابان شلوغ با هوای آلوده در مرکز شهر گرفتار می شوید و نفستان به سختی بالا می آید،آرزو می کنید که ای کاش تمام این خودروها برای لحظه ای ناپدید می شدند و می توانستید نفس عمیق بکشید.

در ترافیکهای شهری شما با خسته کننده ترین موقعیتها روبه رو می شوید.از هر طرف موتور سیکلتها بدون رعایت اصول ایمنی در حال تردد هستند.از هر گوشه کناری یک موتور سوار ظاهر می شود،حتی پیاده روها و خطوط ویﮋه ی اتوبوسها از تردد آنها در امان نیستند.

در ترافیک خودروهای فرسوده و دودزایی را می بینید که همین طور در شهر تردد می کنند و نفس کشیدن در خیابانها را مشکل تر می کنند.بسیاری از صاحبان آنها دلشان نمی آید با ثیت نام خودرو فرسوده از دست آن آهن قراضه خلاص شوند.

در ترافیک فقط باید اعصاب فولادین داشته باشید تا بتوانید این صحنه های پر از حرج و مرج را تحمل کنید.

اما در بعضی از شهرهای دنیا مانند مادرید در بعضی از خیابانها طرحهایی را پیاده می کنند که در آنها عبور و مرور خودروها ممنوع است.کاش در میدان انقلاب تهران یا توحید همچین طرحی پیاده می شد.

پرواز مستقیم به آنتالیا ممنوع!

چند سالی است تورهای خارج از کشور به خصوص به مقصد ترکیه در ایران رونق بسیاری به خود گرفته اند.در این میان تورهای آنتالیا دل ایرانیان را حسابی برده است.این سفر هم می تواند تفریحی در کنار دریای مدیترانه باشد و هم با خرید اجناس ترک همراه باشد.اما جالب است بدانید این موضوع در حالی است که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری چند سالی است پروازهای مستقیم به آنتالیا را لغو کرده است.

در ایران پروازهای ترک مستقیم در فرودگاه آنتالیا فرود می آیند اما اگر با پروازهای ایرانی راهی سفر شوید در فرودگاه اسپارتا می نشینید که سه ساعت تا آنتالیا فاصله دارد.با وجود این مسیر 3 ساعته گردشگران مشتاق ایرانی شهر آنتالیا را مقصد گردشگری خود قرار می دهند.هتلها و مراکز گردشگری آنتالیا از گردشگران ایرانی به خوبی استقبال می کنند و این موضوع بهانه ای برای سفرهای بعدی آنها می شود.

سنگ ها به سه صورت زیر تشکیل میشوند

سنگ ها به صورت های مختلفی تشکیل میشوند که میتوان آنها را به سه دسته رسوبی، آذرین و سنگ های دگرگون شده تقسیم کرد.

سنگ های رسوبی آن دسته از سنگ ها هستند از ته نشین شدن مواد داخل آب پدید می آیند. رود و روخانه ها این مواد را با خود به دریاها و دریاچه ها میبرند. از آنجایی که این مواد سنگین هستند به ته دریا سقوط میکنند، رفته رفته روی هم قرار میگیرند و بعد از گذر زمان و سفت شدن سنگ هایی پدید می آید که به آنها سنگ های رسوبی میگویند. این سنگ ها لایه لایه هستند. از آنجایی که موادی که ته نشین میشوند متفاوتند، پس هر یک از لایه های آن با یکدیگر تفاوت میکنند. سنگ های آهکی، شن و ریگ از سنگ های رسوبی هستند که در ک.ه های البرز و زاگرس به وفور وجود دارند.

سنگ های آذرین بر اثر سرد شدن مواد مذابی که از زمین بیرون آمده اند پدید می آیند. در اعماق زمین که دما بسیار بالا است، بعضی از سنگ ها ذوب میشوند، با آمدن این سنگ های ذوب شده به سطح زمین، دوباره سرد میشوند و سنگ های آذرین را پدید می آورند. کوه های دماوند و الوند مملو از این این سنگ ها هستند.

و اما سنگ های دگرگون شده سنگ هاسی آذرین و رسوبی هستند که مدت زمان زیادی در اعماق زمین مانده اند و فشار و گرمای زیادی را متحمل شدند و مانند آجر پخته شده و شکل خود را از دست داده اند. به این سنگ ها ، سنگ های دگرگون شده میگویند. سنگ مرمر نمونه ای از این سنگ هاست.

دو معضل شهری و پیدا کردن راه حل

در کلانشهرها دو معضل آلودگی و ترافیک همیشه نقل مجالس هستند.هر جایی که قدم می گذاریم مردم به عنوان کارشناس خبره درباره ی این دو معضل اساسی گفت و گو می کنند و سعی می کنند با صحبت کردن درباره ی آن خود را آرام کنند.اما چقدر همین کارشناسان خبره در حل مشکل تلاش می کنند و یا همه ی اقدامات را به مسئولین سپرده اند؟

در همین خیابانهای شهر که قدم بگذارید با ترافیک سنگین روبه رو می شوید و شاهد دود سیاهی می شوید که از لوله ی اگزوز بعضی از خودروها خارج می شود.ترافیک برابر است با آلودگی هوا.زحمت بخش عمده ی آلودگی هوا را خودروهای فرسوده و قدیمی به دوش می کشند و اگر راهی بازنشستگی شوند شاید تا حدودی آلودگی هوا کمتر شود.دولت با ارائه ی طرح خودروهای فرسوده کمک بسیاری به افرادی می کند که هنوز با خودروی قدیمی 20ساله و بالاتر در خیابانها تردد می کنند.این تلاشی است برای کاهش آلودگی و مدیریت مصرف سوخت اما مردم چه تلاشی باید کنند؟

رانندگان باید با ثبت نام خودرو فرسوده خودروی از رده خارج شده ی خود را راهی مراکز اسقاط کنند و با یک مدل نو جایگزین کنند.اینها اقدامات ضروری ای است که باید صورت بگیرد تا اصلی ترین عامل آلودگی از میان برداشته شود.اما نظرتان درباره ی استفاده ی کمتر از خودروی شخصی و کمک به حل این دو معضل اساسی چیست؟


برج دختر

کسانی که تور استانبول را برای مسافرت انتخاب میکنند، قطعا نام برج دختر به گوششان خورده است. این برج را میتوان الهام بخش بسیاری از اشعار و داستان های عاشقانه دانست.


برج دختر که در آبهای تنگه ی بسفر که  بر روی صخره ای بزرگ قرار گرفته است، در میان مردم این شهر بسیار مورد توجه است و از دوست داشتنی ترین مکان های استانبول محسوب میشود. البه ناگفته نماند که این برج شهرت خود را از داستان های معروف عاشقانه به ارث برده است.

برج دختر


گفته میشود که یکی از راهبه های معبد آفرودیت که هرا نام داشته، دلباخته ی لاندروس ماهیگیر میشود که از مردم آبیدوس بود. یکی از شب هایی که او برای دیدن یار خود تا برج شنا میکرد، طوفان چراغ برج را خاموش کرده  او راه خود را گم میکند و در تاریکی آبها غرق میشود. هنگامی که هرا این خبر را میشنهود خود را از بالای برج به پایین پرت میکند و افسانه ای را برای این برج به جا میگذارد.


این برج به یکی از بهترین مکان های برای گردشگری تبدیل شده است و علاقه مندان به داستان های عاشقانه میتوانند از این برج دیدن کنند.

آنکارا مقصدی برای گردشگری

نام آنکارا برای ایرانیان با سفارت آمریکا گره خورده است چراکه داوطلبان مهاجرت به آمریکا برای تکمیل فرایند مهاجرتشان به این شهر سفر می کنند تا از طریق سفارت آمریکا در آنکارا پروسه ی مهاجرت خود را تکمیل کنند.تور آنکارا به دلیل ساحلی نبودن این شهر و همچنین شلوغ بودنش در میان ایرانیان کمتر طرفدار دارد و آنها تور ارزان آنتالیا و استانبول را به تور گرانقیمت آنکارا ترجیح می دهند.

آنکارا پایتخت سیاسی و اقتصادی ترکیه است و از این روی شهر شلوغ و پر ازدحامی به حساب می آید و برای گذراندن تعطیلات گزینه ی مناسبی نیست.اما اگر مسیرتان به این پایتخت اوراسیایی خورد گردش در این شهر را از دست ندهید.آنکارا در شمال ترکیه واقع شده و بعد از استانبول بزرگترین شهر ترکیه است و از جاذبه های گردشگری تاریخی بسیاری برخوردار است که به تماشایشان می ارزد.

از  جاذبه های دیدنی آنکارا می توان به  معبد آگوستوس و روم، تئاتر رومی ، قلعه آنکارا، مسجد علاالدین، موزه فرهنگ  و موزه نقاشی در آنکارا اشاره کرد.اما تماشای موزه تمدن آناتولی را نباید از دست داد.

موزه تمدن آناتولی اولین و مهمترین مکان گردشگری در آنکارا است که علاقه مند به آثار باستانی را از سراسر دنیا به خود جذب می کند.

موزه در بازاری متعلق به قرن پانزدهم میلادی واقع شده است و در آن می توانید صنایع دستی به دست آمده از حفاریهای ترکیه را تماشا کنید.آثاری متعلق به دوران آناتولی،دوران پالئولاتیک و تمدن لیدیا در این موزه در معرض نمایش قرار داده شده است.همچنین آثاری متعلق به روم و یونان باستان در این موزه نظر بازدیدکنندگان را به خود جذب می کنند.

در سفرتان به شهر آنکارا با بازدید از این مراکز سفر خود را هیجان انگیز و خاطره انگیز کنید.

کباب خوشمزه و متفاوت در کافه رستوران پردیس قلهک

کافه رستوران پردیس قلهک با ارائه منویی متنوع و غذاهایی لذیذ و متفاوت توانسته خود را جز بهترین رستوران های تهران جای دهد. علاوه بر کیفیت بالای غذایی، ارائه خدماتی مانند پارکینگ اختصاصی و وای فای رایگان هم در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

پردیس قلهک با مدیریت رستوران گردون برج میلاد اداره می شود. سطح رستوران بالا است و محیطی لوکس و خاطره انگیز دارد. پردیس قلهک رستورانی است که غذاهای سنتی را به سبکی مدرن طبخ می کند.

ظرفیت شرکت 130 نفر است. فضای رستوران بزرگ است و میز و صندلی های غذاخوری قهوه ای رنگ، فضا را پرکرده اند. استفاده از گل های رنگی و شمع های عطری روی میزها زیبایی فضا را دو چندان کرده است.

این رستوران در خیابان شریعتی، خیابان یخچال، جنب پارک آب قرار دارد. برای استفاده از خدمات این رستوران می بایست از دو روز قبل میز و تعداد را رزرو کنید.

خودروی هوشمند گوگل

در حالی که در بعضی مناطق دنیا از ابتدایی ترین وسائل برای حمل و نقل استفاده می کنند و خودروهای فرسوده متعلق به قرون قبل در حال تردد هستند،صنعت خودروسازی با سرعت هرچه تمام پیشرفت می کند و شاهد ورود خودروهایی با امکانات پیشرفته هستیم.هوشمندسازی به عالم خودروها هم نفوذ کرده است و کم کم خودروهای هوشمند بدون سرنشین مرسوم می شوند.کمپانی قدرتمند گوگل از پیشتازان در این زمینه است و به تازگی خودروی هوشمندی را معرفی کرده است.

اما خودروهای هوشمند در واقع خودروهای بدون راننده ای هستند که عامل انسانی در هدایت آنها حذف شده است و سیستم کامپیوتری و سنسورها همه کارها را به عهده می گیرند. بسیاری از غولهای خوردروسازی مانند آئودی،ولوو و بی ام دبلیو در حال توسعه ی فناوری هوشمندسازی خودرو در محصولاتشان هستند،اما گوگل در این میان دیگر نوبر است.

غول بزرگ گوگل بعد از خلق فناوریهای فوق العاده حالا اولین خودروی کاملا هوشمند را ساخته است.در این خودوری خارق العاده سیستمهای کامپیوتری کل پروسه ی رانندگی را در اختیار گرفته اند و تمامی ابزارهای سنتی خودرو با یک کلید جایگزین شده اند.

خودروی هوشمند گوگل دارای یک سنسور شناسایی نوری بر روی سقفش است که محیط اطراف را اسکن می کند تا طبق اطلاعات دریافتی حرکت ماشین را هدایت کند. این سنسور اطلاعاتی روشن و دقیق از موانع، شرایط محیطی،عمق و مسافت در اختیار سیستم کامپیوتری و هدایت خودرو قرارمی دهد.همچنین با ترکیب رادار و اسکنرهای فراصوتی وضعیت پیرامون خودرو مشخص می شود.