ریپورتاژ آگهی در ویکی فودز بایگانی مهر ۱۳۹۷ :: دیگ سنگی

دیگ سنگی

اخبار مد | اخبار گردشگری | اخبار خودرو | اخبار فناوری

دیگ سنگی

اخبار مد | اخبار گردشگری | اخبار خودرو | اخبار فناوری

سلام. به وبلاگ دیگ سنگی خوش آمدید. در دیگ سنگی هدف بر آن است که از گوشه و کنار ایران و جهان، تازه ترین اخبار در هر زمینه ای را گردآوری کنیم و در اختیار خوانندگان قرار دهیم.

طبقه بندی موضوعی

۱۲ مطلب در مهر ۱۳۹۷ ثبت شده است

چرخگوشت و سبزی خردکن از ملزومات آشپزخانه رستوران

از تجهیزات ضروری آشپزخانه صنعتی، وسایل خرد کردن و رنده های برقی هستند.

مشاور حرفه ای راه اندازی رستوران به شما نشان خواهد داد که کدام یک از وسایل برای آماده سازی آشپزخانه ی رستوران اهمیت دارند. و کدام یک از وسایل را نمی توانیم از لیست خریدمان حذف کنیم.

چرخگوشت

شاید در ابتدا تصور کنید که شما می توانید گوشت های چرخ کرده مورد نیاز رستوران را به صورت آماده تهیه کنید و نیازی به خرید چرخگوشت صنعتی برای آشپزخانه رستورانتان نیست. اما در واقع حتما نیاز به خرید چرخگوشت صنعتی دارید.

به این دلایل که اولا تهیه گوشت های چرخ کرده ی آماده شما را محدود خواهد ساخت و دوما هم سرآشپز برای دستورهای غذایی خود به ترکیبات گوناگونی از گوشت های چرخ کرده احتیاج دارد.

این ترکیبات را نمی توان از گوشت های چرخ کرده پیش آماده به دست آورد. برای همین لازم است که حتما چرخ گوشت صنعتی خریداری کرده و امکان چرخ کردن انواع گوشت ها در آشپزخانه ی رستوران را فراهم سازید.

برای خرید چرخ گوشت صنعتی از بین برندهای الکتروکار، آلفا، empero، Minerva، Omega یا Sirman مدل مورد نظر و مناسب خود را انتخاب کنید.ضرورت خرید سبزی خردکن صنعتی

به همین دلایل خرید سبزی خردکن صنعتی نیز ضرورت می یابد. رعایت کامل بهداشت و شستشوی سبزی ها قبل از این که داخلی سبزی خردکن ریخته شوند، فوق العاده مهم است. سبزی های آلوده می توانند موجب مسمومیت در غذای رستوران شما شده و عواقب بدی داشته باشند.

سبزی خردکن ممکن است هر روز یا هفته ای یک بار در آشپزخانه رستوران صنعتی روشن شده و مورد استفاده قرار بگیرد، اما با این همه مشاور راه اندازی رستوران این وسیله را در شمار ابزار ضروری آشپزخانه صنعتی قرار می دهد.

سبزی خردکن مرغوب و صنعتی را می توانید از برندهای ابتکار صنعت، بالتا یا گارد استیل خریداری کنید.

دقت داشته باشید که با خرید تجهیزات آشپزخانه مناسب و مورد نیاز، آشپزی و آماده سازی غذاهایی که در منوی رستورانی جای داده اید به شکلی ماهرانه تر امکان پذیر خواهد شد.

در سطح آشپزی حرفه ای، ابزار حرف اول را می زند و با داشتن ابزار مناسب و مواد اولیه ی مرغوب یک آشپز ماهر می تواند غذایی بی مانند تهیه کرده و اسم رستورانتان را سر زبان ها بیندازد.

اگر می خواهید رستوران شما با موفقیت کار خود را پیش برده و در مدت زمانی اندک مشتریانی پروپاقرص پیدا کنید، باید همه چیز اصولی انجام شده و تصمیمات خارج از عرف اتخاذ نکنید.

برای مشاهده لیست کامل تجهیزات ضروری و لازم برای آشپزخانه ی صنعتی به لینک زیر مراجعه کنید:

https://bit.ly/2IZgnsR

به روز رسانی ISO 45001 برای سلامتی و ایمنی شغلی

هر روز هزاران نفر جان خود را به علت حوادث کاری یا بیماری های مرتبط با فعالیت شغلی شان از دست می دهند و این چیزی ست که باید در زمان ثبت شرکتها در نظر آورده می شد. ایزو 45001 برای پیشگیری و ممانعت به عمل آوردن از چنین اتفاقاتی شکل گرفته است. این ها مرگ و میرهایی هستند که می توانست و باید مانع آن ها می شدیم و نباید در آینده به وقوع بپیوندند. پیاده سازی ایزو برای جلوگیری از وقوع و تکرار حوادث حین کار، به شکل استاندارد ISO 45001 در برنامه ی توسعه ی جهانی و سند 2030 جای گرفته است.

ایزو 45001، سیستم های مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای، را در خود جای داده است و الزامات و راهنمایی هایی برای سازمان ها دارد تا محل کار ایمن و سالم برای کارگران و کارکنان خود فراهم آورند. به کمک پیاده سازی الزامات ایزو 45001 فعالیت سازمان ها به جلوگیری از مرگ و میر، آسیب های مربوط به کار و بیماری و نیز بهبود مستمر بهداشت و سلامت شغلی و نیز ایمنی OH&S منجر خواهد شد.آخرین برآوردها از سازمان بین المللی کار ILO نشان می دهد که هر روز بیش از 7600 نفر در اثر فعالیت های مرتبط با کار جان خود را از دست می دهند و سالانه بیش از 370 میلیون حادثه اتفاق می افتد. این موضوع علاوه بر این که جان های بسیاری را تلف کرده و خانواده های زیادی را از هم می پاشد، به کارفرمایان نیز ضرر رسانده و به طور کلی به اقتصاد سازمان لطمه وارد می کند. بازنشستگی های پیش از موعد برای افرادی که بر اثر حوادث کاری به معلولیت و از کارافتادگی رسیده اند، یا پرداخت بازنشستگی به بازماندگان آن ها و همین طور پرداخت زودتر از موعد بیمه عمر و .... به طور کلی نظام اقتصادی را دستخوش چالش های جدی می نماید.

در سراسر جهان و در تمام بخش های قابل اجرا، ISO 45001 به منظور کاهش تلفات وحشتناک در نظر گرفته شده است. این اولین استاندارد جهانی ست که برای بهبود سلامت و ایمنی کارکنان، کاهش خطرات محل کار و ایجاد شرایط کارآمدتر و سالم تر و ایمن تر فعالیت می کند.

همین طور این گواهینامه ی ایزو می تواند با دیگر استانداردها از جمله ISO 14001 مربوط به حفظ محیط زیست و ISO 9001 مدیریت کیفیت دنبال شود. به علاوه دیگر استانداردهای بین المللی شامل OHSAS 18001 و دستورالعمل های ILO-OSH نیز می توانند با ایزو 45001 همگام شوند.

دیوید اسمیت، رئیس ISO / PC 283 کمیته پروژه در حال توسعه ی استاندارد پیش از این گفته بود: هماهنگی ایزو 45001 با مجموعه ای از استانداردهای سیستم مدیریت ایزو به عنوان یک گروه موثر وارد عمل می شود. اکنون ما یک استاندارد بین المللی برای OH&S با استانداردهای تجاری دیگر مانند ISO 14001، ISO 9001 و ISO / IEC 27001 داریم که به سازمان ها کمک می کند تا این خطر اصلی را به عنوان بخشی از فرآیندهای کسب و کار خود مدیریت کنند.

" ایزو 45001 پیشرفت قابل توجهی در OHSAS 18001 دارد که نشان می دهد استاندارد سازی با استفاده از رویکرد مبتنی بر ریسک در سراسر جهان و بخش های تجاری کار می کند."

" استفاده ی موثر از ISO 45001 خطر آسیب در محل کار را کاهش می دهد."

ISO 45001 توسط کمیته ی فنی ISO / PC 283 سیستم های مدریت ایمنی و بهداشت حرفه ای، توسعه یافته است.

بوت لوپ اپل واچ سری 4

اخیرا اعتراض کاربران استرالیایی در خصوص مشکلی در اپل واچ سری 4 شنیده می شود. این کاربران از بوت لوپ در ساعت اپل واچ سری 4 شکایت دارند و می گویند که هنگام تغییر ساعت اپل واچ سری 4 به ساعت تابستانی، این ساعت ها بوت لوپ کرده و یا ساده تر بگوییم از کار می افتند.


علت بوت لوپ ساعت های اپل واچ سری 4

اما به گفته ی کارشناسان علت بوت لوپ و از کار افتادن ساعت های اپل واچ سری 4 هنگام تغییر به ساعت تابستانی، مربوط به یکی از فیس های ماژولار که با فعالیت کاربر مرتبط است، می باشد. این ماژولار زمانی که قرار باشد نمودار امروز را با اختلاف ساعت نمایش دهد، دچار مشکل می شود. با این مشکل اپل واچ سری 4 به مشکل برخورد کرده و هنگ می کند و در نهایت از  کار می افتد.

دیجیاتو توضیح می دهد در حالی که فیس مورد بحث با فعالیت کاربر در حالت نمایش قرار بگیرد، ساعت به لوپ ریبوت وارد شده و واچ او اس نمی تواند بالا بیاید.به گفته ی دیجیاتو این مشکل از آن جایی ناشی می شود که هر بار که ساعت روشن می شود تلاش می کند فیس اینفوگراف مربوط به فعالیت های ورزشی را اجرا کند.

حل مشکل فوق با حذف کردن واچ فیس میسر می شود. به این شکل که باید وارد اپ iphone companion شده و واچ فیس را غیرفعال سازید. در غیر این صورت لوپ بوت ساعت اپل واچ سری 4 همین طور ادامه پیدا می کند تا جایی که باتری ساعت تمام شده و دستگاه خاموش شود.احتمالا اپل یک به روز رسانی مناسب برای حل این مشکل به زودی ارائه خواهد کرد. و در کنار آن نیز کاربران استرالیایی با پشت سر گذاشتن  نخستین روز از تغییر ساعت، مشکل را رفع شده می یابند.

بیشتر بخوانید: https://bit.ly/2zXjRJj

چطور پودینگ موز و گردو درست کنیم؟

می خواهید برای عصرانه یک دسر خوشمزه روی میز پایه فلزی که در هال قرار داده اید، گذاشته و از همسر یا فرزندانتان با آن پذیرایی پرنشاطی به عمل بیاورید؟

به واقع وقتی غروب از راه می رسد، میل داریم که یک خوراکی دسری خوشمزه و شادی آور در دست گرفته و خستگی روز را با مزه مزه کردن آن فراموش کنیم.

معمولا دسرهای خوشمزه ای به صورت حاضری در فروشگاه ها وجود دارد، اما اگر بتوانید یک دسر خانگی خوش طعم و با تزئینات جذاب در منزل آماده کرده و با آن از اعضای خانواده تان پذیرایی کنید؛ عالی خواهد بود.

شما هم در حین آماده کردن چنین دسری به غایت لذت خواهید برد و هم این که اعضای خانواده از خوردن آن بارها بیشتر خوشحال خواهند بود.

به همین دلیل قصد داریم در این مطلب و مطالب آتی به آموزش انواع دسرهای خوشمزه ی خانگی که درست کردنشان زمان زیادی نخواهد گرفت، بپردازیم و این بار قرعه به نام دسر پودینگ موز و گردو افتاده است.

مواد لازم برای پودینگ موز و گردو

یک دوم پیمانه شکر
یک چهارم پیمانه نشاسته ذرت
3 قاشق غذاخوری پودر کاکائو
2 و سه چهارم پیمانه شیر
وانیل به میزا کافی
2 قاشق غذاخوری کره
یک هشتم قاشق چای خوری نمک


روش تهیه پودینگ موز و گردو

یک ظرف گرد برداشته و شکر و کاکائو را در آن بریزید. با یک قاشق به آرامی و نرمی شکر و کاکائو را با هم مخلوط کنید تا نسبت شکر در کاکائو به میزان متناسب پراکنده شود. سپس نوبت به نشاسته ی ذرت و نمک می رسد که به مخلوط شکر و کاکائو افزوده گردد.

حالا شیر را ذره ذره به مخلوط شکر، کاکائو و نشاسته ی ذرت و نمک افزوده و باز هم بزنید تا به یکنواختی برسد.

حال این مخلوط را در یک ظرف قابل حرارت دیدن ریخته و روی شعله قرار دهید. برای مدت 20 دقیقه هم بزنید تا به مخلوط غلیظ ای برسید. پس از این که مخلوط غلیظ شد بگذارید تا خنک شود. سپس آن را از روی حرارت برداشته و مقداری کره و وانیل به آن اضافه کنید تا خنک شده و سپس داخل ظرف مورد نظرتان بریزید تا سفت شده و با تکه های موز و شکلات تزئینش کنید.

پودینگ موز و گردو آماده است.

به گزارش دیگ سنگی به نقل از خبرگزاری ایسنا، کیامرث حاجی زاده، مدیر کل مدیریت بحران خوزستان گفته است که مردم با آبشار ایجاد شده از خروجی فاضلاب به رودخانه ی کارون عکس یادگاری می گیرند و متصور هستند که این یک آبشار اضافه شده به رودخانه ی کارون است!

وی توضیح می دهد: سال گذشته شهرداری به خوبی در خصوص هرس درختان کار کرده است اما باید بدانیم که همه درختان در حوزه شهرداری نیستند و باید صنایعی مانند نفت، فولاد و شرکت‌های وابسته به این صنایع، دانشگاه‌ علوم پزشکی و چمران که حجم عظیمی از درختان کونوکارپوس را به خود اختصاص داده‌اند در این زمینه کار کنند. اینکه حتما باید مدیریت بحران استان وارد کار شود آفت بزرگی است.مدیر کل مدیریت بحران خوزستان می گوید: به کونوکارپوس ظلم شده است. در کنار صد مولفه دیگر آلودگی هوا کونوکارپوس تنها زمانی که در فصل بارندگی به گل‌دهی برسد می‌تواند یکی از مؤلفه‌های آلرژی و بیماری‌های تنفسی باشد. باید برای پیشگیری از مشکلات تنفسی در این زمینه کار شود.

وی تاکید می کند: متولی هرس درختان شهرداری است و باید ارگان‌های دیگر در این زمینه کمک کنند. سال گذشته به دلیل عدم عدم هرس برخی درختان و یا خوب هرس نکردن درختان پس از وقوع طوفان قطعی برق داشتیم.

او در خصوص هرس درختان خاطر نشان می سازد: سال گذشته هرس درختان کامل انجام شد و بسیاری از این درختان امسال به گل‌دهی نمی‌رسند اما باید حداقل برای آراسته کردن درختان عملیات هرس انجام شود.

حاجی‌زاده یاد آور می شود: پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر وقوع تندبادهای بیشتری نسبت به سال گذشته است. همچنین بارندگی از نیمه دوم آبان آغاز می‌شود که میزان بارندگی از نیمه آبان تا آذرماه بالاتر از نرمال خواهد بود که باید از مشکلاتی مانند قطعی برق و بستن جاده‌ها که در سال گذشته ایجاد شد، جلوگیری کنیم.

این مقام مسئول اظهار داشت: اگر این رودخانه در استان دیگری بود درآمدزایی زیادی از آن به دست می‌آوردند اما ما همین میزان آبی که در رودخانه داریم را به فاضلاب تبدیل کرده‌ایم.

وی ادامه داد: قانون‌گذار مصوب کرده است ورودی تا خروجی رودخانه‌ها در شهر به شهرداری تحویل داده شوند و در این جهت باید مسأله کیفیت رودخانه، سواحل گردشگری و برداشت آب شرب در نظر گرفته شود.

او افزود: به گفته آقای شمسایی رئیس سازمان آب و برق خوزستان بیش از 5 هزار کیلومتر رودخانه در خوزستان وجود دارد که در چندین نقطه از مسیر رودخانه‌ها فرسایش ایجاد شده است و روستاها در حال از بین رفتن هستند.

مدیر کل مدیریت بحران خوزستان گفت: باید یک برنامه جامع برای تعیین تکلیف رودخانه‌ها در مقطع شهرستان اهواز داشته باشیم.

وی اظهار داشت: در جلسه شورای حفاظت کیفی کارون مقرر شد شرکت آب و فاضلاب اهواز دو لوله‌گذاری انجام دهد اما این شرکت تاکنون به تعهدش عمل نکرده است. ما اکنون در این مقطع پذیرفته‌ایم که فاضلاب به رودخانه کارون وارد شود اما حداقل "علنی" نباشد. اکنون لوله ورود فاضلاب به رودخانه کارون به صورت آبشاری شده است و مردم کم کم فکر می کنند آبشار ایجاد کرده‌ایم و با آن عکس می‌گیرند.


راه اندازی کافی شاپ با بودجه ی کم و محدود- بخش اول

روش های راه اندازی کافی شاپ با بودجه ی کم و محدود چطور خواهد بود؟ به عبارتی ساده تر چطور می توانیم با بی پولی کافی شاپ راه اندازی کنیم؟

شما می خواهید یک کافی شاپ داشته باشید اما پول ندارید؟ راه اندازی کافی شاپ با بودجه ی کم یکی از چالش های بزرگ وسیع ترین گروه علاقه مند به این نوع کسب و کار است.

و ما فکر می کنیم که این یک موضوع ارزشمند است که می توانیم در این جا در خصوص چگونگی های آن به بحث بپردازیم.

خبر خوب این است که خوشبختانه با کمی برنامه ریزی و آموزش اختصاصی، می توان بدون استفاده از منابع مالی زیاد یک کسب و کار کافی شاپی و یا حتی بیشتر از آن هر کسب و کاری را آغاز کرد. با این حال به یاد داشته باشید که هر کسب و کاری نیاز به یک مشاور راه اندازی و برنامه ریزی راه اندازی دارد و راه اندازی کافی شاپ ها نیز از این موضوع مستثنی نیستند و شما حتما باید از خدمات مشاوره راه اندازی کافی شاپ کمک بگیرید.


 

برای شروع راه اندازی کافی شاپ به مقداری پول نیاز دارید

می خواهیم این نکته را همین جا شفاف سازی کنیم که برای شروع راه اندازی کافی شاپ به مقداری پول به حتم نیاز داریم. اما این مقدار پول به اندازه ی آن سرمایه ای که احیانا آن را ندارید، فرسنگ ها فاصله دارد.

با این حال این سوال که دقیقا چگونگی شروع یک کافی شاپ بدون پول ممکن است، سر جای خود باقی می ماند. ما به شما می گوییم که راه اندازی کافی شاپ با پول کم و فاصله دار از سرمایه های مورد نیاز ممکن است.

اگر پول شما کم است باید برنامه ریزیتان بزرگ تر و ارزشمند تر باشد. و اگر قرار است سرمایه زیادی به کسب و کار کافی شاپی تان تزریق نشود، بهتر است نام تجاری تان درخشان تر باشد. و از حمایت این نام تجاری برخوردار شوید.

به عبارت دیگر حالا ما چیزهایی داریم که باید با آن ها کسب و کار کافی شاپی را آغاز کنیم: مقدار کمی پول، نام تجاری، برنامه ریزی، تئوری مدیریت

راه های زیادی برای باز کردن کافی شاپ با پول کم وجود دارد، اما شما در این راه نیاز به برنامه ریزی عمیق، تعهد بالا، اشتیاق، خلاقیت و نظم مالی دارید.

در حقیقت اگر شما سرمایه گذاری بیرونی نیز داشته باشید، باز ماجرا مقداری پیچیده می شود. زیرا سطح پاسخگویی به شخصی دیگر بالا رفته و ناچار هستید مرتبا مورد بازجویی قرار بگیرید. البته از نگاهی دیگر پاسخگو بودن در مقابل دیگران سبب می شود که وظایف خود را با دقت بیشتری انجام داده و به نوعی عمیق تر و جدی تر به امور بپردازید. زیرا پیوسته می دانید که باید به شخصی دیگر نیز در خصوص موفقیت یا عدم موفقیتتان پاسخگو باشید.

اما زمانی که روی سرمایه خود حساب کرده اید، شاید بدون رعایت انضباط و تلاشی کمتری جلو رفته و در واقع هدر رفت سرمایه را دست کم بگیرید.

زمانی که شما مسئول مراقبت از سرمایه گذاری های بیرونی می شوید، وظیفه ای غیرقابل چشم پوشی دارید که برنامه ریزی و اجرای خوبی داشته باشید.

با این همه ما نمونه های فوق العاده ای از شروع کسب و کار با سرمایه ی اندک را دیده ایم، نمونه هایی موفق!

در واقع فقدان بودجه ی زیاد باعث شده که صاحبان کسب و کار کافی شاپی خلاق تر باشند. نبود پول آن ها را به افراد خلاق تری تبدیل ساخته است و ناچار شده اند کمبود بودجه را با خلاقیت خود پوشش دهند.

طرح های کسب و کار غیرمتعارف و تحقق بخشیدن به رویاهای کافی شاپی بدون بودجه و سرمایه ی بزرگ محقق می شوند.
خب چطور با بودجه ی اندک کافی شاپ راه اندازی کنیم؟

پیش از هر چیزی باید بدانید که شما اجازه ی اشتباه کردن ندارید. چون بودجه تان به قدری محدون است که چیزی برای جبران کردن وجود نخواهد داشت و باید خیلی دقیق و منظم قدم بردارید.

شما زمانی ندارید که برای آزمون و خطا به هدر داده و سرمایه جزئی تان نیز اجازه ی چنین کاری را نمی دهد.

 

منوی خود را محدود کنید

شما باید منوی خودتان را محدود کنید. وقتی بودجه ی زیادی ندارید شاید بهتر باشد به سرو قهوه در شروع کار اکتفا کنید. شما می توانید قهوه را در چندین مدل سرو کرده و مشتری های خود را به این شکل جذب کنید.

به عنوان کسی که شروع به راه اندازی کافی شاپ با کمترین بودجه نموده است، موارد زیر را به خاطر داشته باشید:

- هیچ کاری را بدون برنامه ریزی انجام ندهید. صاحبان کسب و کار کافی شاپی شاید طرح های متفاوتی را برای کافه ی خود در نظر داشته باشند، اما شما اجازه ندارید هیچ اشتباهی را در این خصوص بدون برنامه ریزی درست انجام دهید. به واقع شما فرصت و دست بازی ندارید که بتوانید با چند بار اشتباه دوباره سرپا شده و به کار خود ادامه دهید. برای همین هر اقدامی باید با در نظر گرفتن تمامی جوانب صورت پذیرد.- از مدل های کافی شاپی دیگر درس بگیرید

به خاطر داشته باشید که شما می توانید بهترین درس ها را از تجربه های کافی شاپی دیگر بگیرید. این می تواند هزاران ساعت و پول زیادی را برایتان ذخیره سازد. به واقع شما این زمان و مبلغ را از دست نمی دهید زمانی که به تجربیات دیگران چشم دوخته و از آن ها درس می گیرید.

- فاصله ی ریالی خود از میزان پول مورد نیاز برای شروع موفقیت آمیز یک کافی شاپ را به دست آورده و آن را مدیریت کنید.

شما باید به درستی تخمین بزنید که چه مبلغی برای شروع کسب و کارتان نیاز است. سپس باید فاصله ی بودجه ای که در اختیار دارید را با این میزان بودجه سنجیده و بر آن اساس برنامه ریزی نمایید.

این مطلب ادامه دارد...

استانداردهای ایزو در روز جهانی حمل و نقل دریایی

در حال حاضر 90 درصد از تجارت جهانی توسط حمل و نقل دریایی انجام می شود و صدور استانداردهای ISO در خصوص حمل و نقل دریایی به ایمنی، پایداری و امنیت کالاها و مسیر حمل و نقل به طور فزاینده ای کمک می کند.

اقدامات ایمن سازی در حوزه ی حمل و نقل دریایی مدت هاست که مورد بحث در این نوع حمل و نقل تجاری قرار داشته است و ورود استانداردهای ایزو موضوع را تا حدود زیادی سهل ساخته است.
دیروز 27ام سپتامبر روز جهانی حمل و نقل دریایی بوده است و جالب است بدانید که چیزی در حدود 55 هزار کشتی بارورید در روز در سطح کره ی زمین در حال جا به جایی کالا هستند.این صنعت طی چند دهه ی گذشته به صورت چشمگیری توسعه یافته است و با توجه به گسترش تجارت جهانی انتظار می رود که باز هم شاهد توسعه و باز شدن مسیر حمل و نقل دریایی باشیم.

همان طور که روز جهانی حمل و نقل دریایی یعنی 27ام سپتامبر جشن گرفته می شود، ما مقررات و راهنمایی های سازمان بین المللی دریایی IMO و سازمان ملل متحد را که بر روابط بین المللی در حوزه ی حمل و نقل دریایی تمرکز دارد، را مورد توجه قرار می دهیم.

موضوع روز جهانی دریایی امسال IMO 70 به عنوان " میراث ما: حمل و نقل بهتر برای آینده ای بهتر" بسته شده است.

سازمان بین المللی ایزو یک شریک اصلی برای IMO از طریق کمیته تخصصی کارشناسان حمل و نقل ISO / TC 8 و نیز کشتی ها و فن آوری دریایی محسوب می شود.

مقررات IMO با ورودی با ارزش ISO / TC 8 ایجاد می شود و استانداردهای ISO / TC 8 به عنوان ابزار اصلی برای کمک به پاسخگویی به این مقررات عمل می کنند.
ISO / TC 8 یکی از قدیمی ترین کمیته های فنی ISO  است و بیش از 300 استاندارد بین المللی را از زمان تاسیس آن در سال 1947 توسعه داده است و شامل بسیاری از جنبه های حمل و نقل از جمله ایمنی، ناوبری هوشمند و حفاظت از محیط زیست است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به ایزوهوم مراجعه کنید.

در پنجاه و دومین نشست ایزو DEVCO، شرکت کنندگان در مقابل سخنرانی سخنگوی میهمان کریستین لو، مدیر دفتر ارتباطات زنان سازمان ملل متحد در ژنو قرار گرفتند.

لو به نقش استانداردهای بین المللی ایزو در توازن جهانی و به خصوص عبور از نابرابری ها در جوامع پرداخته و به نکات ظریفی در این خصوص اشاره کرد. همین طور وی به نقش زنان در جوامع و موضوعات مرتبط با نابرابری جهانی اشاره کرده و نابرابری های بیشتر را در جوامع نمی توان برتافت.


استانداردهای ایزو در حمایت از جامعه زنان

استانداردهای ایزو در حمایت از جامعه ی بانوان برخاسته است. بسیاری از زنان در جهان آشپزی را در شرایطی انجام می دهند که برای تنفس آن ها مضر بوده و در نهایت نیز به بیماری های تنفسی دچار شده و پیش از موعد جان می بازند.Loew با اشاره به استانداردهایی که به تنفس و آتش تمیزسوز پرداخته، اضافه می کند که می توان از کارآفرینان زن در فرآیند توسعه ی استانداردها بیشتر استفاده کرد.

همین طور سرجیو موجیکا در سخنان خود در خصوص اهداف توسعه ی پایدار سازمان ملل متحد چنین آورد که: ما می توانیم در ساختن دستور کار سند 2030 هیچ کس را پشت سر نگذاشته و جامعه ی جهانی را زیر چتر این پیمان جهانی قرار دهیم.

همنین طور جان والتر به عنوان رئیس جلسه ی DEVCO از آژانس توسعه ی بین المللی که به شکل سخاوتمندانه ای بودجه در اختیار برنامه های فنی قرار داده و امکانات آن را فراهم آورده بود، تشکر کرد.

صدور استانداردهای ایزو در تمامی حوزه ها به کمک جامعه ی جهانی آمده و بشریت را در پیشرفت و داشتن زندگی بهتر در جوامع مختلف یاری داده است.

جهت دریافت مشاوره ایزو به آدرس زیر مراجعه کنید:


http://isohome.ir/services

روش تهیه کیک صبحانه در آشپزخانه منزل

اگر می خواهید میز پایه فلزی صبحانه را با یک کیک خانگی و خوشمزه همراه با چای سرو کنید، با دنبال کردن مطلب زیر روش تهیه کیک صبحانه در آشپزخانه منزل را بیاموزید و آن را به سادگی به کار بندید.


مواد لازم برای تهیه کیک صبحانه خانگی


4عدد تخم مرغ
1 لیوان شیر
1 لیوان شکر
نصف لیوان روغن
2 و نیم لیوان آرد
2 قاشق چای خوری بکینگ پودر
یک چهارم قاشق مرباخوری وانیل


روش تهیه کیک صبحانه

پیش از هر کاری تخم مرغ ها را بشویید، آن ها را شکسته و در یک ظرف مناسب بریزید. حالا تخم مرغ ها را به اندازه ای هم بزنید تا به رنگ یک دست دربیایند و در حقیقت زرده و سفیده با هم مخلوط شوند.

سپس یک لیوان شکری را که پیش از این آماده کرده اید به مخلوط تخم مرغ های هم زده شده و به صورت دورانی در یک جهت آن قدر به هم زدن ادامه دهید تا داخل آن حباب هایی تشکیل شود. حالا روغن را افزوده و کمی با روغن نیز هم بزنید و سپس شیر را اضافه کرده و دوباره به میزان لازم هم بزنید و با هم مخلوط کنید.پس از آن وانیل را به مخلوط اضافه کرده و باز به مخلوط کردن مواد با یکدیگر ادامه دهید.

قالب را چرب کرده و کیک را به مدت سه ربع با دمای 180 درجه سانتیگراد در فر که از ابتدای آماده نمودن مواد کیک روشن کرده ایم می پزیم. برای اطمینان از پخته شدن چنگال را در کیک فرو می بریم اگر مواد به چنگال نچسبید کیک آماده است. بعد از سرد شدن از قالب جدا می کنیم.

شما می توانید این کیک را با انواع میوه ها یا تکه های شکلات تزئین کرده و روی میز صبحانه سرو نمایید.

همین طور این کیک برای پذیرایی عصرانه به همراه چای و دیگر نوشیدنی های گرم عالی خواهد بود.
 


سال 2018 میلادی یک سال بزرگ برای امنیت اطلاعات بوده است. نسخه ی جدید استاندارد ایزو 27000 در این سال تدوین شده و به روز رسانی گردید.

با توجه به سوالاتی که در رابطه با امنیت میکرو پردازنده ها مطرح شده بود و همچنین طرح های مهم امنیتی سایبری مانند مقررات حفاظت کلی داده های اتحادیه ی اروپا که در سال جاری مورد ممیزی قرار گرفت، نسخه ی جدید ISO / IEC 27000 در زمان مناسب به روز رسانی شد.

ISO / IEC 27000: 2018

گواهینامه استاندارد ISO / IEC 27000: 2018 خلاصه ای از سیستم های مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) و اصطلاحات و تعاریف مورد استفاده در استانداردهای ISO / IEC 27001 و ISMS را ارائه می دهد. نسخه ی جدید که در ماه فوریه ی سال 2018 میلادی منتشر گردید، برای همه ی انواع و اندازه سازمان ها از شرکت های چند ملیتی گرفته تا شرکت های کوچک و متوسط قابل طراحی و استفاده است. به همان اندازه این استاندارد ایزو در زمینه ی حفاظت اطلاعات و امنیت داده ها برای سازمان های دولتی یا غیرانتفاعی ارزشمند است.خانواده استانداردهای 27000

بیش از دوازده استاندارد ایزو در خانواده ی استانداردهای 27000 وجود دارد. که ISO / IEC 27000 منتشر شده ی سال 2018 روش هایی را در انطباق با این استانداردهای ایزو در بر می گیرد. شامل زمینه ها، نقش ها، توابع و ارتباط با دیگران و ...

انجمن استاندارد ISO / IEC 27000 این استاندارد جدید را کارآمدترین در خانواده ی استانداردهای ایزو 27000 می داند، زیرا این مورد تمام اصطلاحات اساسی مورد استفاده در دیگر استانداردهای خانواده ی 27000 را در خود جای داده است و به نوعی در الزامات خود آورده است.

ISO / IEC 27000: 2018 توسط کمیته ی فنی مشترک ISO / IEC JTC 1، فناوری اطلاعات، کمیته ی فرعی SC 27، فن آوری های امنیتی فناوری اطلاعات، دبیر خانه DIN در عضویت ISO  آلمان توسعه یافته است.

منبع: www.iso.org