ریپورتاژ آگهی در ویکی فودز بایگانی مهر ۱۳۹۶ :: دیگ سنگی

دیگ سنگی

اخبار مد | اخبار گردشگری | اخبار خودرو | اخبار فناوری

دیگ سنگی

اخبار مد | اخبار گردشگری | اخبار خودرو | اخبار فناوری

سلام. به وبلاگ دیگ سنگی خوش آمدید. در دیگ سنگی هدف بر آن است که از گوشه و کنار ایران و جهان، تازه ترین اخبار در هر زمینه ای را گردآوری کنیم و در اختیار خوانندگان قرار دهیم.

طبقه بندی موضوعی

۴۶ مطلب در مهر ۱۳۹۶ ثبت شده است

آمار و ارقام بازار مسکن نشان می دهد در نیمه ی نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، استقبال از خرید خانه افزایش یافته است. همین موضوع باعث کاهش تعداد فایلهای اجاره ای و در نتیجه افزایش قیمت اجاره بها شده است.

به گزارش دیگ سنگی به نقل از دنیای اقتصاد، در نیمه ی نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، تعداد معاملات مسکن افزایش یافته است. در این گزارش آمده است، افزایش معاملات مسکن منجر به رشد اجاره بها شده است.


در ماههای اخیر جستجوی ملک برای خرید افزایش یافته و مالکان هم که واحدهای خود را طی سه سال گذشته برای اجاره معرفی می کردند، حالا ترجیح می دهند آنها را در بازار فروش عرضه کنند.
به عبارتی مالکان در سالهای گذشته به دلیل رکود بازار مسکن نسبت به فروش واحدهای خود دلسرد شده بودند. آنها ترجیح می دادند برای کسب سود موقتی ملک خود را اجاره بدهند تا به فروش برسانند.
اما اکنون مالکان نسبت به آینده ی بازار مسکن امیدوار شده اند. این موضوع باعث تغییر رویه ی موجران و تصمیم آنها به فروش شده است. این وضعیت به طوری است که تابستان امسال در بازار مسکن شمار فایلهای فروش با مستاجر در مقایسه با سال گذشته با افزایش قابل ملاحظه ‌ای روبه رو شده است.
این وضعیت سبب شد خریداران مسکن که به قصد سرمایه‌ گذاری وارد بازار شده‌ا ند، راحت‌ تر بتوانند صاحب خانه شوند. به عبارتی حضور مستاجر در واحدهای فروشی تا چند ماه بعد که موعد قرارداد آنها سر برسد، در تابستان امسال از نگاه اغلب متقاضیان خرید خانه یک امتیاز منفی قلمداد نشد بلکه به تامین نقدینگی آنها برای خرید کمک کرد.
به عبارتی در 6ماهه ی گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد معاملات مسکن روبه رو شدیم که نشان از سرعت گرفتن تغییر فاز بازار مسکن از پیش‌ رونق به رونق است.
بر این اساس مالکان واحدهای مسکونی به این نتیجه رسیده اند که اکنون زمان مناسب حضور در بازار خرید و فروش است.  اما رونق خرید و فروش خانه سبب شده است تعداد واحدهای استیجاری در دو سه ماه اخیر کاهش یابد.
به عبارتی بسیاری از واحدهای مسکونی که قبلا برای اجاره گذاشته شده بودند حالا با توجه به رونق بازار خرید و فروش، برای فروش گذاشته شده اند.
در نتیجه با کاهش تعداد آپارتمانهای اجاری، نرخ رهن و اجاره آپارتمانهای مسکونی نیز امسال پس از دو سال ثبات نسبی با قدری افزایش روبه‌ رو شده است. طبق آمار منتشره این افزایش به طور متوسط ۱۰تا۱۵ بوده است که کاملا محسوس بود. بسیاری از مستاجران که در جستجوی ملک برای اجاره بودند کاملا این افزایش را حس کرده اند.
این وضعیت سبب شده است حتی مستاجران هم در طول یک‌ ماه اخیر با مراجعه به مشاوران املاک خود را به‌ عنوان متقاضی خرید خانه معرفی کنند و در لیست انتظار بنگاههای املاک برای جست‌ وجوی فایل متناسب با بودجه خود قرار بگیرند.
این وضعیت کاملا خوشحال کننده است و کاهش تقاضا برای رهن و اجاره و در مقابل افزایش تقاضا برای خرید، منجر به رونق بازار مسکن می شود.

حتما تا به حال در صفحات اینستاگرام متوجه پست هایی شده اید که چند تصویر در یک پست را به نمایش گذاشته اند.

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که چطور بیش از یک تصویر را در یک پست اینستاگرام به اشتراک بگذاریم؟

برای این منظور می باید بعد از این که اولین تصویر مورد نظر خود را انتخاب کردید، به سراغ گزینه ی Select Multiple رفته و تا سقف 10 تصویر بعدی را نیز اضافه نمایید.حالا زمان فیلتر گذاری می رسد. اینستاگرام این امکان را به شما می دهد که یک فیلتر واحد برای تمامی تصاویر قرار داده شده در این پست انتخاب کرده و روی همه بگذارید. و یا این که به سلیقه ی خود برای هر تصویر فیلتر جداگانه ای برگزیده و عکس ها را با فیلترهای متفاوت کنار هم قرار دهید.

پس از انتخاب و نصب فیلترها، می توانید پست چند تصویری خود را منتشر ساخته و فالوورهای شما نیز با مراجعه به صفحه ی اینستاگرامتان پس از دیدن نخستین تصویر با رد کردن تصاویر می توانند تا 10 عکس بعدی را مشاهده نمایند.

ویژگی به اشتراک گذاشتن چند تصویر در یک پست اینستاگرام برای تصاویری که از یک خانواده بوده و موضوع مشابهی دارند، بسیار کارآمد و جالب به نظر می رسد و به نوعی به صفحه ی اینستاگرام شما نظم می دهد.


برترین تصاویر حیات وحش هفته ی گذشته

به نقل از گاردین برترین تصاویر حیات وحش هفته ای که پشت سر گذاشتیم را در زیر می بینیم.

در پی انتشار پست اینستاگرام از سوی حمید عسگری خواننده ی مطرح نسل جوان در خصوص ماجرای تجاوز و قتل کودک بیگناه و معصوم گیلانی اهورای 2.5 ساله، به شرح زیر، پدر اهورا در گفت و گویی که با خبرنگار رکنا انجام داده بود، صدای گلایه خود را به گوش مردم رساند.


پست اینستاگرامی حمید عسگری
خبر تجاوز و قتل اهوراى معصوم رو الان دیدم. صحبتى راجع به اون قاتل شیطان صفت ندارم. چند تا ویدیو دیدم از صحبتهاى پدر و مادر اون طفل معصوم که توضیحاتى رو میدادن راجع به ماجراى قتل.روى صحبت من با پدر و مادر اهوراست. چطور توان حرف زدن دارید؟؟؟؟ چطور توان جواب دادن تلفنو دارید؟؟؟؟چطور میتونید بعد از این مصیبتى که دلیل اصلیش خود شمایید(حتى بیشتر از قاتل) با کلمات جمله بسازید و جواب خبرنگارو بدید؟؟؟ چطور میتونید لحظه اى جلوى گریتونو بگیرید؟؟؟ لعنت بر هر دوى شما که ازدواجو با [....]اشتباه گرفتید. لعنت بر تو اى به ظاهر مرد که بچتو به دست همسر بدتر از خودت سپردى . لعنت بر تو اى زن که اون بچه معصومو فداى هوست کردى. لعنت بر من که تو این جامعه رو به ویرانى نفس میکشمو هیچ کارى از دستم بر نمیاد که واسه این بچه هاى پر پر شده بکنم. خدایا به داد ما ادم بزرگا نرس . خدایا ما از تو کمک نمیخوایم ، چراکه خودمون هر کدوم به نوعى عامل ناپاکیه دنیاییم، فقط به این کودکاى معصوم رحم کن اگر که خدایى. این متنو نمیدونم توچه حالى نوشتم. هیچ چیز ارومم نمیکنه. حالا حالاها باید بگذره تا درد این غم تو دل مردم کم شه. امیدوارم دیگه پیش نیاد. ولى انقدر تعداد بیماران جنسى در کشورمون رو به افزایشه که بعید میدونم این غم آخرمون باشه. مواظب بچه هاى همدیگه باشیم. شاید این تنها راهپدر اهورا گفت: برای چه خواننده مملکت بی آنکه چیزی بداند تهمت می زند، من از روی هوس ازدواج نکردم، من هفت سال با این زن زندگی کرده بودم، سال پنجم زندگیمان بچه دار شدیم، کسی چه می داند داخل زندگی من چه می گذشت. در آن زمان این زن برای من فرشته بود، او هم مانند من تنها فرزند خانواده خود بود، البته خانواده هایمان مخالفت هایی داشتند اما اصرار خودمان بود و بالاخره ازدواج کردیم، اما با تولد اهورا رفتار همسرم رفته رفته تغییر کرد، چیزهایی از او می دیدم که برایم غیر قابل باور بود، در مسائل شخصی او چیزهایی می دیدم که در خور من نبود، اختلافاتمان بالا گرفت و اولین بار خودش بحث طلاق را مطرح کرد اما من نپذیرفتم و از اوایل مهر سال گذشته تا روز 23 بهمن همان سال بخاطر اهورا جنگیدم اما او قبول نکرد و بالاخره جدا شدیم، این در حالی بود که خود ما هیچ وقت نمی توانستیم مسئله طلاق را درک کنیم اما خودمان هم دچار همین مسئله شدیم.

قیمت آپارتمان های 60 تا 70 متری در تهران

قیمت آپارتمان های 60 تا 70 متری در تهران، به وسیله ی دنیای اقتصاد منتشر شده و همان طور که در تصویر مشاهده می کنید با مبالغی از 150 میلیون تا 620 میلیون تومان می توان در تهران صاحب یک خانه ی 60 تا 70 متری شد.

آپارتمان های 60 تا 70 متری تهران، با قرار گرفتن در طیف قیمتی گوناگون، برای اقشار مختلف قابل تهیه بوده، و با در نظر گرفتن تسهیلات خرید مسکن که به متقاضیان ارائه می شود، خرید خانه زیر 70 متر نسبت به پیش ساده تر به نظر می رسد.

به طور نمونه یک واحد آپارتمانی 65 متری با سن بنای 3 ساله، در محله ی آهنگ محلاتی به قیمت 182 میلیون تومان به فروش می رسد. یا در عارف، تاجیک یک آپارتمان 61 متری با سن یک سال ساخت، 190 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

یا مثلا در صادقی پور ستارخان یک واحد 64 متری نوساز به مبلغ 425 میلیون تومان قیمت گذاری شده و اگر به محله های گران قیمت تری چون نعمتی دولت برویم، یک واحد 60 متری نوساز، 620 میلیون تومان به فروش می رسد.

یک واحد آپارتمانی نوساز دیگر در شهرک آپادانا با قیمت 389 میلیون تومان برای خرید گذاشته شده و در محله ی اختیاریه شهید روشن، واحد 65 متری یک سال ساخت، 563 میلیون تومان به فروش می رسد.

در جدول زیر فهرست کاملی از قیمت آپارتمان در محله های مختلف تهران را مشاهده می نمایید.


کره ای ها پیشتاز علاقه مندان به گلکسی نوت 8 سامسونگ

پیش فروش گلکسی نوت 8 سامسونگ، در میان مردم کره بیش از کشورهای دیگر رونق داشته و این طور که آمار نشان می دهد کره ای ها در این مورد پیشتاز بوده اند و بیشترین ثبت نام برای خرید گلکسی نوت 8 را انجام داده اند.

با شروع فروش رسمی گلکسی نوت 8 سامسونگ نیز، باز کره ای در آمار خرید این گوشی لوکس برند کره ای پیشتاز بوده و گوی سبقت را از دیگر ملت ها ربوده اند.به گزارش دیجیاتو، مدل 64 گیگابایتی این فبلت سامسونگ، پرفروش ترین موبایل در هفته ی دوم ماه اکتبر در کشور کره ی جنوبی بوده و سهمی معادل 28.3 درصد از کل فروش موبایل در کره را به خود اختصاص داده است.

اگر ورژن 256 گیگابایتی این گوشی موبایل را هم در این آمار در نظر بگیریم ، باز سهم بالاتر خواهد رفت.

بنابر آن چه موسسه ی تحقیاتی ATLAS  عنوان ساخته است؛ کمپانی سامسونگ در مدت چهار هفته ی ماه سپتامبر چیزی در حدود 20 هزار تا 30 هزار گوشی گلکسی نوت 8 در کره ی جنوبی فروخته است و پیش بینی می شود که تا پایان سال میلادی، کمپانی کره ای به فروش 10 میلیون عدد گلکسی نوت 8 که هدف از پیش تعریف شده اش بود، برسد.

متروی کرج – تهران امروز از ریل خارج شد.

شرکت متروی تهران اعلام کرد: صبح امروز یک واگن قطار بدون مسافر در پارکینگ ایستگاه گلشهر (خط ۵) دچار نقص فنی شد و به دلیل به وجود آمدن این نقص، کمی تاخیر در اعزام قطارهای این خط رخ داد.


بدینوسیله ضمن پوزش از مسافران محترم اعلام می شود که اکنون حرکت قطارهای خط ۵ مترو تهران طبق برنامه در حال انجام است.


قائم مقام سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری کرج گفت: در پی خروج متروی کرج از ریل، مسافران با ۴۰ دستگاه اتوبوس به تهران منتقل شدند.

مهرداد کیانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در پی خروج متروی کرج – تهران از ریل، مسافران با ۴۰ دستگاه اتوبوس به تهران منتقل شدند.


وی در ادامه تأکید کرد: سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری کرج توسط ناوگان عمومی کار جابجایی مسافران را انجام خواهد داد و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.


خوشبختانه این حادثه، هیچ مصدومی بر جای نگذاشت.

قالب سایت چیست؟

هر سایت اینترنتی دارای محیطی است که اولین نقش را در جذب بازدید کننده دارد، درست همانند ویترین یک مغازه که نقش به سزایی در جذب مشتریان دارد.

اگر به قصد وب گردی در موتورهای جستجو در حال جستجو باشید و یا به قصد دریافت خدماتی از قبیل خرید اینترنتی دارید، بدون شک در وب سایتی باقی می مانید که محیط زیبایی داشته باشد. درست مثل مغازه ای که چیدمان مناسبی دارد و همه چیز مرتب و تمیز است.

وب سایت هم دقیقا همین است!


از این رو در مبحث طراحی سایت محیط سایت بسیار مهم است و  صاحبین کسب و کار نسبت به آن اهمیت زیادی میدهند و  حساسیت بسیاری به خرج میدهند .در اینجا به بحثی به نام قالب یا پوسته ی سایت می رسیم.قالب یا پوسته در طراحی سایت چیست؟

در اصل قالب یا پوسته ی سایت به طرح گرافیکی وب سایت گفته می شود که ساختار گرافیکی کلیه ی صفحات وب سایت را تشکیل می دهد.

ویژگی اصلی قالب سایت این است که کلیه ی صفحات سایت دارای رنگ ، شکل و افکت گرافیکی یکسان می شوند.به عبارتی وقتی اصطلاحا وارد یک وب سایت می شوید کلیه ی صفحات آن از صفحه ی خانه گرفته تا صفحه ی تماس با ما همگی دارای ظاهر و رنگی یکسان هستند.اما این بدان معنا نیست که نمی توانند تفاوت داشته باشد،ممکن است سلیقه ی یک صاحب سایت در این باشد که هر صفحه با صفحه ی دیگر متمایز باشد. اما در بحث طراحی سایت گاهی قالب یک وب سایت به صورت اختصاصی برای یک سایت نوشته می شود و گاهی صاحب سایت ترجیح می دهد از قالبهای آماده استفاده کند.این موضوع بستگی به بودجه و زمان دارد.قالبهای اختصاصی نیاز به هزینه و زمان بیشتری دارند.اما اگر مایلید سایتی ارزانتر در کوتاه ترین زمان داشته باشید،می توانید از قالبهای آماده برای سایتتان بهره ببرید.اما گاهی نیاز است تا این قالب آماده را مطابق نیاز و کاربردی که مد نظرتان است سفارشی کنید که آن هم کار چندان ساده ای نیست.

دیروز سه شنبه 25ام مهر ماه یک انبار شش هزار متری در خیابان شهید رجایی پایتخت دچار آتش سوزی گسترده شده و چند تیم اعزامی از چند ایستگاه آتش نشانی با زحمت فراوان موفق به مهار آتش شدند.

با توجه به قدیمی بودن محل آتش سوزی و عدم رعایت نکات ایمنی برای پیشگیری از آتش سوزی و پیشروی آن، حجم آتش در زمان اندکی به سرعت افزایش یافته بود.

با توجه به خبرهای پشت هم از آتش سوزی در مناطق مختلف کشور، به نظر می رسد اجباری شدن خرید بیمه آتش سوزی ساختمان که قرار است همزمان با معامله ی ملک صورت گیرد، می باید به دیگر مکان ها نیز سرایت کرده و به طور کلی تمام بناهای کشور ایمن سازی شده و زیر پوشش بیمه قرار بگیرند.


در زیر تصاویری از آتش سوزی و اطفای حریق انبار شش هزار متری در جنوب تهران را مشاهده می کنید:
اینفوگرافیک از نحوه شکل گیری اینستاگرام

بدون شک امروزه اینستاگرام محبوب ترین شبکه ی اجتماعی اشتراک فیلم و عکس است که بیش از 700میلیون نفر کاربر در سراسر دنیا دارد. این برنامه که ابتدا برای سیستم عامل محبوب آی او اس ارائه شد، خیلی زود نه تنها برای اندروید، بلکه اینستاگرام برای ویندوز هم ارائه شد.

نسخه ی نخست اینستاگرام برای سیستم عامل آی او اس در سال 2010 برای اولین بار به طور رسمی معرفی شد و خیلی سریع تعداد کاربران آن به 100میلیون نفر رسید.
اما جالب است بدانید اینستاگرام زمانی که کوین سیستروم و مایک کرایگر روی پروژه ی چند منظوره ی اچ ‌تی ‌ام‌ ال 5  با نام  Burbn که مربوط به عکاسی با موبایل بود کار می کردند، در سان فرانسیسکو شکل گرفت.
مایک کرایگر اعتقاد داشت پروژه ی موسوم به Burbn شبیه به برنامه ی فوراسکوئر است با این تفاوت که قابلیتهای بیشتری می‌تواند داشته باشد.

سپس تمرکز پروژه ی آنها برای اشتراک گذاری تصاویر ادامه یافت. واژه ی اینستاگرام هم ترکیبی از دو واژه ی Instant Camera و Telegram به معنی پیام رسانی فوری از طریق عکس و دوربین است.
بالاخر اولین نسخه ی رسمی اینستاگرام در اکتبر 2010 برای سیستم عامل آی او اس در اپ استور قرار گرفت. به سرعت طرفداران این اپ آنقدر زیاد شدند تا در آوریل 2012 نسخه ی اندروید آن هم ارائه شد. طبق آمار در کمتر از یک روز بیش از یک میلیون نفر این اپلیکیشن را برای گوشی موبایل اندرویدی دانلود کردند.
پس از آن در سال 2014 اینستاگرام برای ویندوز موبایل هم به طور رسمی ارائه شد. علاوه بر این نرم ‌افزار کاربردی شخص ثالث اینستاگرام برای بلک ‌بری 10 و گوشیهای سیمبیان نوکیا هم در دسترس گرفت تا تمامی کاربران با مدلهای مختلف گوشی موبایلی از اینستاگرام بی بهره نماند.
در تصویر زیر که باشگاه خبرنگاران جوان منتشر کرده است
، در یک اینفوگرافیک چگونگی آغاز به کار اینستاگرام قرار داده شده است: